Odkazy na stránky s fotografiemi a informacemi


www.cistuspage.org.uk
       
Stránky Roberta G. Page, předního odborníka na cisty a majitele jedné z největších sbírek ve Velké Británii.

www.jardin-sec.com
       
Stránky francouzského zahradníka Oliviera Filippiho, který je spolelivým dodavatelem cistů. Za zmínku stojí jak fotogalerie, tak nabídkový katalog. Kromě širokého sortimentu cistů stojí za povšimnutí obří výběr oleandrů a dalších středomořských dřevin.

www.dendrologie.cz
       
Souhrnné stránky s dendrologickou tématikou vedené na velmi vysoké úrovni Petrem Horáčkem. Cenná je zejména databáze, ve které je možné najít i řadu údajů a fotografií cistů.

www.geocities.com/anatoliannativeflowers
       
Velmi příjemné stránky, které založil turecký autor Onder Erdem jsou věnovány flóře Malé Asie. Pěkně je zpracována i čeleď Cistaceae vč. geografických údajů o výskytu cistů.

pages.unibas.ch/botimage/
       
Botanická databáze Univerzity v Bazileji obsahuje kromě jiného řadu unikátních záběrů cistů. Fotografie Cistus parviflorus z ostrova Samos jsou asi nejkrásnější jaké jsem v případě tohoto druhu na internetu našel.

www.panoramio.com/photo/1921244
       
Manos Mas pořídil nádherný záběr kvetoucího keře Cistus creticus z řeckého ostrova Kos. Nenechte se zmýlit chybně uvedeným názvem na stránkách, špatná determinace druhu fotografii na kráse neubírá.
       
O úroveň výš...         Na hlavní stránku...

Back to general level...         Main page...